Történet
A BSZC Közgazdasági Technikum rövid története
Hajdúszoboszlón 1971 szeptemberében kezdődött el nappali tagozaton a középfokú közgazdasági szakemberek képzése. Iskolánk 1973. augusztus 1 óta folytat önálló intézményként szakképzést.
Az elmúlt évek során több fenntartóváltás is történt. 2013. január 1-én a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Debreceni Tankerülete átvette a fenntartói feladatokat a Hajdúszoboszlói Önkormányzattól, majd 2015. július 1-én az iskola a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum tagintézménye lett. Iskolánk 2015. július 1-től az NGM fenntartása alatt állt, majd 2018. szeptemberétől az Innovációs és Technológiai Minisztérium biztosította a működésünkhöz szükséges forrásokat. 2022 óta a Kulturális és Innovációs Minisztériumhoz (KIM) tartozunk.
Az iskolára mindig is jellemző volt a megújulásra való törekvés és képesség, valamint a magas szintű oktatás iránti elkötelezettség. A munkaerőpiaci igényekre reagálva az évek során az iskola folyamatosan bővítette képzési kínálatát. A kezdetekben kertészeti és vízgazdálkodási szakembereket, gyors- és gépírókat, később mérlegképes könyvelőket, gyógy-masszőröket, majd óvodai dajkákat is képeztek az intézményben.
A közgazdasági képzés magas szintjének biztosítása érdekében az iskola 1993. szeptember 1-én bekapcsolódott PHARE programba, melynek eredményeképpen az elsők között lett része egy teljesen új szakképzési rendszernek. Az 1993/1994. tanévben bevezetésre került a világbanki modell. 1998-ban a PSZF és a Magyar Akkreditációs Bizottság döntése alapján akkreditált felsőfokú szakképzés indítására kapott engedélyt az intézmény, melynek keretében 1999-ben Pénzügyi Szakügyintéző és Informatikai statisztikus és gazdasági tervező képzés indult. Megjelent a képzési kínálatban az Agrár- közgazdasági és áruforgalmazó technikus képzés is.
A nappali rendszerű oktatásban mára a közgazdaság mellett az informatika és a turisztika lett a meghatározó irány. Az informatika ágazat az informatika térhódítása és az informatikai szakemberek iránti megnövekedett igény, a turisztika a térség és különösen Hajdúszoboszló város képzett szakemberek iránti igénye miatt szerzett létjogosultságot. A közelmúlt ipari beruházásainak munkaerőpiaci igényeire reagálva az Elektronika és elektrotechnika ágazaton belül, ipari informatikai technikusok képzésébe kezdett az intézmény, ami az iskola változásokhoz való alkalmazkodóképességét támasztja alá.
A nappali tagozatos képzés mellett az intézményben a felnőttek oktatása is komoly hagyománnyal rendelkezik. A felnőttek képzése egyidős az intézménnyel, annak megalakulásával indult. 1971 és 1997 között közgazdasági érettségire készített fel felnőtteket az iskola, majd elsősorban érettségire épülő képzéseket kínált. 2003. májusában az intézmény a piaci igényekre reagálva akkreditált felnőttképző intézmény lett. 2015-ben új lendültet kapott a felnőttek képzése az ingyenes felnőttoktatás bevezetésével.